Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Človek mieni, ES menia

Manželia Velíkoví zobrali všetko, ako sami hovoria jedným šupom, a príliš sa s výberom stavebnej spoločnosti nezaťažovali. Verili na náhodu, ktorá sa im vyplatila. A aj napriek tomu si stihli v krátkom čase všetko premyslieť a utriediť predstavy. Nakoniec však prišli rovnako na to, že viac ako domáca príprava sa oplatí konzultácia s odborníkmi..

Aké ste mali plány s bývaním v čase, keď ste sa rozhodli, že postavíte vlastný dom?
Pôvodne sme ani stavať vlastný dom nechceli. Bývali sme v byte 3+1 a po narodení druhého syna sme začali premýšľať nad väčším bytom. Myšlienka na vlastný dom prišla až v okamihu, keď sme zistili, že v našom okolí veľa prijateľných bytov nie je, a keď už sa nejaký našiel, cenovo sa nám zdal dosť nadsadený. Z tohto pohľadu bolo pre nás výhodnejšie začať stavať. Trochu tomu tiež nahrával fakt, že sme vlastnili kus pozemku.

Aký je Váš názor na stavbu svojpomocne? Premýšľali ste nad touto alternatívou?
Skôr sme premýšľali, že sa menšou mierou budeme na stavbe taktiež podieľať. Myslím tým nejaké práce, ktoré si zvládneme urobiť sami. Ale postaviť celý dom, na to sme ani nepomysleli. Nejaké skúsenosti s takouto stavbou máme, a preto sme to hneď zamietli. Tie časy, kedy na stavbe vypomáhal každý z rodiny a priateľov, kto mal trochu síl, sú už dávno preč. Dnes sú všetci tak pracovne zaneprázdnení, že by sme ťažko hľadali voľné ruky na prácu.

Ako začala Vaša spolupráca s Ekonomickými stavbami?
Narazili sme na ne vlastne náhodou pri prezeraní jedného katalógu s chatami. Bola tam reklama s ukážkou nejakého domu a cenovou ponukou. Celkom nás to zaujalo a prinútilo k vzhliadnutiu stránok na internete. Hneď na druhý deň som potom volala do firmy a dohodla som nám stretnutie. Potom už išlo všetko jedným šupom.

Všetko teda prebehlo dosť rýchlo. Mali ste pred stretnutím vôbec čas si všetko poriadne premyslieť, alebo ste sa spoliehali až na osobný rozhovor v ES?
To viete, že sme si všetko plánovali a vymýšľali. Aj keď sa nakoniec ukázalo, že to ani nebolo tak veľmi potrebné. Dom sme mali vybraný ešte pred schôdzkou, ale po konzultácii s odborníkmi sme prišli k názoru, že pre nás bude vhodnejší iný typ domu a to Ekonomik N7. Po drobnejších úpravách to pre nás bolo skutočne ideálne bývanie. Podstatnou vecou, ktorú sme premysleli a nemenili, bolo financovanie. Vedeli sme, že budeme potrebovať hypotéku, aj keď vďaka našetreným úsporám sme si nemuseli brať až taký vysoký úver a to bolo príjemné.

Ako potom prebiehala Vaša dohoda s ES pri samotnej stavbe domu? Nechávali ste skôr všetko na odborníkoch, alebo ste do stavby nejako zasahovali?
Stavbu sme často sledovali, dalo by sa povedať, že nepretržite. Vďaka tomu, že manžel pracuje v objekte, ktorý je oproti nášho domu, mal všetko na očiach. Navyše pracuje v odvetví, ktoré je stavebníctvu veľmi blízke a tak množstvu vecí rozumie. Všetko teda kontroloval, korigoval a operatívne mohol do stavby zasahovať v okamihoch, kedy to považoval za nutné. Celkovo všetko prebiehalo v pohode a ocenili sme, že na stavbe pracovali ľudia, ktorí sa nebránili novým nápadom a rozumnej dohode. Keď sa všetci zúčastnení naladia na rovnakú vlnu, potom je radosť s nimi spolupracovať.

Istý čas už v dome bývate a môžete teraz objektívne povedať, či je skutočne dom podľa Vašich predstáv, alebo by ste radi niečo zmenili?
Áno, je to už niečo vyše roka, čo tu bývame. Stále v nás pretrváva určitá eufória z nového prostredia, ale nájdu sa nejaké drobnosti, ktoré by sme teraz na dome urobili inak. Je to asi ale prirodzené a nevidíme v tom žiadnu prekážku v našom pohodlnom bývaní. To by človek musel postaviť niekoľko domov za sebou, aby mal možnosť si všetko vyskúšať a nabudúce sa vyhýbať chybám, čo je samozrejme reálne nemožné (smiech). Pre nás je rozhodujúce, že máme krásny dom, v ktorom je nám dobre a máme tu svoj domov.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby referencie:
Ekonomik N7-10 5+1 78,8 125,5 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomicke stavby referencie


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek