Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Je nám tu naozaj dobre

Keď sa rodina Slabihoudkových rozhodla, že si postaví nové bývanie, ich predstavy mali do poslednej bodky splniť Ekonomické stavby referencie. Manželia prišli do spoločnosti s prianím, aby na ich pozemku do roka vyrástol dom Ekonomik N14.

Plánovali ste výstavbu domu dlhší čas, alebo to bolo rozhodnutie zo dňa na deň?
Najskôr sme si kúpili od radnice pozemok v meste, kde sme žili. Nemali sme ale najskôr zámer, na ňom stavať vlastný dom. Bola to len investícia do nehnuteľnosti. Až po dvoch rokoch sme sa rozhodli, že na ňom postavíme naše nové bývanie.

Prečo ste sa rozhodli zvoliť variant domu na kľúč?
Jednoznačne pre nás bolo dôležité, aby bol dom postavený dobre a kvalitne. Trochu sme mali obavu, že by sme stavbu svojpomocne nezvládli tak, ako keď oslovíme profesionálov. Aj napriek tomu, že to finančne vychádzalo drahšie, ako stavba vlastnými rukami, chceli sme si na dom najať stavebnú firmu.

Podľa čoho ste vyberali medzi stavebnými spoločnosťami?
Rozhodujúci pre nás bol rozsah služieb, ktoré jednotlivé firmy poskytujú. Pojem „dom na kľúč“ pre nás znamená kompletný servis. Očakávali sme od stavebnej spoločnosti nielen bezchybnú výstavbu domu, ale aj záštitu administratívy a všetko s tým spojené. Musím povedať, že nájsť takú spoločnosť, nie je práve jednoduché. Takmer každá u nás na trhu poskytuje prevažne stavebné práce, ale inak nič.

Je teda takmer jasné, čím Vás Ekonomické stavby skúsenosti oslovili...
Áno, vybrali sme si hlavne preto, že poskytujú skutočne vyčerpávajúce spektrum služieb, spojených so stavbou. Z nášho pohľadu Ekonomické stavby skúsenosti jednoznačne dominovali všetkým firmám, ktoré sme na internete našli. Navyše nás hneď upútal prísľub, že dom postavia do jedného roka. Keď občas prechádzame okolo domov v našom okolí, ktoré sú niekoľko rokov rozostavané, nevzbudzuje to v nás najlepšie pocity. Nechceli sme, aby táto situácia bola aj naším prípadom.

Zaujalo Vás, že Ekonomické stavby vybavia stavebné povolenie za Vás a to zadarmo?
Človek, či chce - nechce, občas musí na úrad zájsť a niečo vybavovať. Ale nepoznám nikoho, kto by chodil na úrady rád a s chuťou postával v dlhých radoch, alebo sa márne snažil pochopiť rôzne formuláre, ktorým bežný človek ťažko porozumie. Preto sme ocenili, že sa tomuto nutnému kroku môžeme vyhnúť a nechať všetko na ES. O to viac bolo príjemné, že išlo o službu zadarmo.

Ako ste riešili financovanie domu?
Pre niektorých je asi financovanie skôr tou horšou stránkou veci, ale my sme to zvládli celkom bez nervov a obáv, ako dom zaplatíme. Mali sme dosť našetreného, a tak sme z väčšej časti mohli dom platiť z vlastných zdrojov. Presnejšie asi dve tretiny stavby išli z nášho vrecka. O zvyšok sa postarala hypotéka.

Ako ste boli spokojní s priebehom stavby?
Stavenisko sme navštevovali celkom často, asi tri krát do týždňa. Človek sa tomu neubráni, keď býva neďaleko a ani nám to nedalo, aby sme sa nechodili pozerať a kontrolovať, ako stavba postupuje. Aj keď sme brali termíny dokončenia jednotlivých etáp trochu s rezervou, bolo pre nás príjemným prekvapením, že sa skutočne dodržovali a stavba postupovala dosť svižne dopredu. Boli sme teda spokojní a tešilo nás, že všetko prebiehalo bez väčších komplikácií dobre.

Ako sa Vám v novom dome býva? Zmenili by ste niečo?
Myslím, že sa s rodinou zhodneme na tom, že človek si musí najskôr na nový dom chvíľu zvykať. Skok do nového prostredia je veľkou zmenou a nejaký čas to trvalo, kým sme sa s domom zžili. Sme tu ale šťastní. Žijeme v krásnom dome na peknom pozemku a nenapadá nás asi nič naozaj podstatného, čo by sme tu chceli zmeniť. Je nám tu naozaj dobre.
Technická špecifikácia Ekonomické stavby referencie:
Ekonomik N14-1 5+1+G
YTONG 375
Bramac MAX
plávajúca laminátová
plastová oblôžková zárubňa + dýhované dvere
tepelné čerpadlo

Ďakujeme za Ekonomicke stavby referencie


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek