Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby referencie

Na pôvodné bývanie si už vôbec nespomenieme

Také je tvrdenie jednej z množstva rodín, ktoré sa rozhodli pre výstavbu rodinného domu ruka na základe referencie s Ekonomickými stavbami. Prišlo tak nielen k realizácii sna o peknom a tichom bývaní, ale aj k návratu na vidiek, ktorý vlastníci nového domu dôverne poznajú zo svojich detských rokov. O to viac si vychutnávajú prácu vo vlastnej záhrade, rovnako ako možnosť rekreácie vrátane kúpania v bazéne.

Čo predchádzalo vášmu rozhodnutiu obstarať si dom a prečo práve na vidieku?
K úvahe o stavbe vlastného domčeka, kde by si každý našiel svoje tiché miesto, nás motivoval predovšetkým nedostatok miesta v nami pôvodne obývanom murovanom činžovom dome. Byt 2 + 1 bol pre mojich rodičov a sestru príliš tesný. Svoju úlohu zohrala aj mestská preľudnenosť a prílišný hluk z reštaurácie v tesnej blízkosti nášho bývania. Obaja rodičia pochádzajú z vidieka a rovnako radi sme na prázdniny u prarodičov spomínali aj ja a moja sestra.

Premýšľali ste o inej možnosti ako nechať si postaviť dom na kľúč?
V našom prípade neprichádzal do úvahy iný variant, pretože sme si boli od začiatku vedomí toho, že nie sme odborne ani fyzicky natoľko zdatní, aby sme mohli pristúpiť k stavbe svojpomocou. Ponuka Ekonomických stavieb, dom na kľúč, bola pre nás prijateľná taktiež kvôli prílišnému časovému vyťaženiu všetkých členov rodiny.

Dôležitejšie, ako  samotné rozhodnutie obstarať si dom, je voľba dôveryhodnej stavebnej spoločnosti. Vedeli ste, na koho sa obrátiť?
Nevedeli sme, na koho sa obrátiť, ale vedeli sme, čo určite nechceme - aby sa na samotnej stavbe podieľalo niekoľko rôznych firiem. Pátrali sme preto po renomovanej stavebnej spoločnosti, ktorá realizuje stavbu domu od A po Z a s ktorou sa zároveň nebudeme musieť obávať sprenevery svojich financií.
 
Bola to náhoda, že ste nakoniec kontaktovali práve Ekonomické stavby?
Vlastne áno. S Ekonomickými stavbami sme sa zoznámili prostredníctvom inzerátu
v časopise “Dom a byt” a následne sme v našli diskusiu o ekonomických stavbách. Využili sme možnosti zaslania katalógu, vďaka ktorému sme nahliadli do štruktúry spoločnosti, zoznámili sme sa s programami, ktoré ES ponúkajú, ďalej s možnosťami financovania, videli sme jednotlivé možné projekty. V rámci prezentácie firmy sa nám páčila garancia pevnej ceny, možnosť spätného odkúpenia, norma  kvality ISO, množstvo už postavených domov ...  Osobne sme boli dvakrát vo Vyškove a vždy sme sa stretli s veľmi ústretovým prijatím.

Podľa akých kritérií ste si vyberali typ projektu domu?
V priebehu prvého rokovania sme požadovali dom strednej veľkosti, prioritná bola  samozrejme pre nás finančná stránka. Nami vybraný typ domu Ferdinand bol ale zamietnutý, pretože nezapadal do okolitej zástavby. Po spoločnej úvahe a vďaka stretnutiu so zástupcami spoločnosti náš dom nakoniec vzišiel z diskusie Ekonomických stavieb a projektu Ekonomik N 14, domu so šiestimi izbami a s dvojgarážou. S konečnými dispozičnými úpravami pána projektanta sme boli tiež veľmi spokojní. 

Po úpravách projektu podľa vašich predstáv nasledovalo vybavenie stavebného povolenia, to všetko zdarma. Aká bola vaša reakcia?
Samozrejme sme boli potešení tým skôr, že nejde o službu, ktorú by iné spoločnosti bežne ponúkali. Ako som už povedala, kvôli veľkému pracovnému vyťaženiu nepatríme k ľuďom, ktorí by mali čas behať po úradoch. To je naozaj veľké plus.

Aký spôsob financovania ste využili?
Dom splácame formou hypotéky.

Sprevádzali stavbu nejaké komplikácie?
Všetky práce pri výstavbe domu prebiehali vcelku hladko, tak ako bolo vopred naplánované. Len v zime nebolo možné kvôli silným mrazom stavať. O to viac sme sa ale tešili na jar na sťahovanie do nového domu.

Prizerali ste sa často, ako váš dom rastie?
Samozrejme, že sme stavbu sledovali. Chodili sme sa pozerať dokonca každý deň. Boli sme tak aj svedkami toho, ako si stavitelia úspešne poradili s umiestnením domu v zložitom teréne. Keď sme prišli s niekoľkými dodatočnými požiadavkami na zmenu, napríklad murované schodisko  sme chceli nahradiť dreveným, stačila dohoda s manažérom stavby a staviteľom. Títo okamžite tieto drobné zmeny, ktoré nemali vplyv na projekt, realizovali.

Čím je bývanie v novom dome pre vašu rodinu iné?
Tak predovšetkým sa hádam ani bývanie v novom dome s tým pôvodným nedá
 zrovnávať. Užívame si pokoj, pohodu, záhradu a každý kút domu, šťastie sme mali aj na príjemných susedov. Stále je čo robiť, určite sa nenudíme. V dohľadnej dobe sa chystáme na stavbu plotu a na ďalšie úpravy pozemku. Náš sen o peknom bývaní sa nám bez preháňania splnil, za čo ďakujeme.

Ďakujeme za referenciu Ekonomických stavieb

Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek