Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby referencie

Naša Miluška

„Obdobie, v ktorom prebiehala stavba nášho domu, bolo pre nás skutočným zážitkom. S chuťou sme sa prizerali, ako dom rastie, fotili a zapisovali do denníka, čo nové pribudlo. Na rok, v ktorom sa nám zrodilo naše nové bývanie, nikdy nezabudneme.“

Povedzte nám niečo o Vašom pôvodnom bývaní...
Takmer tridsaťpäť rokov sme bývali v staršom dome s našimi rodičmi. Po svadbe sme vyriešili otázku vlastného bývania tak, že sme pristavili k domu rodičov ešte ďalší obytný priestor, aby sme tu mohli bez problémov fungovať. Ako roky utekali, naše deti postupne vyleteli z rodinného hniezda, rodičia zomreli a my sme s manželom ostali v celom veľkom dome sami. Finančne to začalo byť dosť neúnosné, a preto vznikla otázka, ako naše bývanie ďalej vyriešime.

Čo sa Vám vtedy preháňalo hlavou?
Rozmýšľali sme nad bytom v novostavbe, alebo nad kúpou staršieho malého domu. Prechádzali sme rôzne ponuky, ale buď nám nevyhovovala cena, stav danej nehnuteľnosti, alebo to bolo jednoducho príliš ďaleko. Nakoniec sme sa zhodli na tom, že bude výhodnejšie zadĺžiť sa hypotékou a bývať vo svojom, ako napríklad doživotne platiť niekde v byte nájomné. Verte, že aj tak to nebolo jednoduché rozhodnutie a prežili sme veľa prebdených nocí, než sme sa pevne rozhodli postaviť vlastný domček.

Kam smerovali Vaše kroky potom, čo ste sa rozhodli stavať?
Samozrejme sme začali hľadať stavebnú firmu. Mali sme veľké obavy, aby sme niekomu nenaleteli, pretože nás strašila veľmi zlá skúsenosť s kúpou domu našej kamarátky, ktorá zaplatila veľké peniaze a dodnes dom nemá. Preto sme chceli vybrať firmu, ktorá je u nás známa a má nejakú tradíciu. V novinách sme narazili na inzerát Ekonomických stavieb a celkom sa nám zapáčila ich koncepcia výstavby domov. Nechali sme si poslať domov katalóg a potom si dohodli schôdzku.

Vybrali ste si z ponuky domov v katalógu?
Pôvodne sme mali predstavu o menšom bungalove. Tento typ domu sa mi veľmi páči. Bohužiaľ nám ale na obecnom úrade oznámili, že je nutné postaviť dom so sedlovou strechou. Z toho dôvodu sme nakoniec vybrali dom Miluška. Na schôdzke sme potom doladili pôdorys domu, drobné úpravy a konečný vzhľad celého diela.

Ekonomické stavby ponúkajú nespočetné množstvo služieb pre svojich klientov. Ktorá z nich pre Vás bola najdôležitejšia?
Veľmi sme uvítali pomoc s administratívou. Nemali sme ani poňatia, čo všetko je potrebné pred stavbou vybaviť a predstava, že budeme zaplavení dokumentmi nás dosť desila. Našťastie sme nemuseli navštíviť ani jeden úrad. Všetko si zobrali na starosť ES. Oveľa viac sme ale ocenili pomoc pri vybavovaní hypotéky. Nemohli sme nájsť banku, ktorá nám bude ochotná požičať takú veľkú čiastku. Mne aj manželovi je už cez päťdesiat a navyše sme nemali žiadnu hotovosť a dosť nízke príjmy. Po dlhom pátraní sme nakoniec narazili na banku, ktorá nám bola ochotná poskytnúť pôžičku. Aj tak to nebolo úplne jednoduché, pretože nám uvoľňovala peniaze pomalšie, ako bolo potrebné a zbytočne nám kvôli tomu meškali práce na stavbe. Keď si to spätne premietneme, určite by sme teraz využili preklenovací úver, ktorý ES ponúkajú. Mali by sme väčší pokoj.

Popíšte nám, ako prebiehala stavba Vášho domu?
Pred zahájením stavby sme dostali záväzný rozpočet, v ktorom bolo uvedené, z čoho sa bude stavať a za akú cenu. Boli sme nadšení, že sa cena počas celej doby výstavby domu nezmenila. Čo Ekonomické stavby v rozpočte sľúbili, to aj dodržali. Hrubá stavba bola hotová do konca roka 2008. Vďaka miernemu nástupu zimy sa potom ešte v novembri ukladala strecha a vďaka slnečnému decembru práce plynulo pokračovali. Po novom roku, keď skončili najväčšie mrazy, sa práce opäť rozbehli a vďaka tomu sme kolaudovali v polovici júna 2009.

Čo Vám nové bývanie prinieslo do života? Vrátili by ste sa späť do pôvodného domu?
Bývame tu už druhý rok, prežili sme tu už druhé Vianoce a naozaj môžem úprimne povedať, že sme tu šťastní. Späť do starého domu by sme sa nechceli vrátiť. Naša Miluška je malá, útulná a presne podľa našich predstáv. Ja som sa zamilovala do svojej novej kuchyne, s chuťou v nej trávim čas a pečiem pre svoju rodinu buchty a koláče. Manžel si zase privlastnil malú izbičku na prízemí, kde má svoju malú pracovňu a nikto ho tam neruší. Máme tu všetko, čo potrebujeme k tomu, aby sme boli spokojní.

Technická špecifikácia Ekonomické stavby referencie:
Miluška 4+1 54 77 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomicke stavby referencie


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek