Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Odhodlali sme sa ísť za svojím snom

Dvanásť bytov v jednom paneláku a túžba po vlastnom bývaní, to bol hlavný dôvod mladej rodiny postaviť si vlastný rodinný dom.

Rozhodli ste sa opustiť mesto a začať bývať na dedine. Je to veľká zmena?
My sme po takej zmene túžili už veľmi dlho. Máme dve deti a ich potreba priestoru nás nakoniec priviedla k rozhodnutiu postaviť si vlastný dom. Mali sme už dva roky kúpený pozemok v neďalekej dedine a teraz aj našetrené peniaze na začiatok stavby. Chýbala nám už len firma, ktorá dom postaví.

Premýšľali ste na začiatku  o možnosti stavať svojpomocne?
Obaja máme prácu, ktorá zaberie veľa času, manželka ešte aj pracuje na smeny. Radšej sme sa rozhodli pre variant stavby domu na kľúč. Taktiež sme chceli bývať čo najskôr a stavba svojpomocne trvá roky.

Akým spôsobom ste vyberali stavebnú firmu?
Najskôr sme uvažovali o stavbe domu z dreva. Drevostavbu sme ale nakoniec vylúčili, pretože po spočítaní nákladov a porovnaní výhod a nevýhod nám lepšie vychádzal murovaný dom. Pri výbere stavebnej firmy sa nám najviac páčila ponuka Ekonomických stavieb a po krátkom rozhovore sme sa pre túto spoločnosť aj rozhodli.

Čo bolo rozhodujúce pre výber práve tejto spoločnosti?
Určite komplexnosť ich ponuky. Páčila sa nám filozofia firmy, ktorá svojim klientom ponúka  v podstate všetky možné služby spojené so stavbou domu. Od širokého výberu projektov, cez pomoc s financovaním, vybavenie stavebného povolenia až po samotné stavebné práce. Je toho skutočne veľa, čo človek musí pri stavbe domu zvládnuť, a tu sme mali možnosť prenechať väčšinu starostí niekomu inému. Využili sme to maximálne.

Mali ste už dopredu vybratý dom alebo Vás zaujal niektorý z projektov v katalógu Ekonomických stavieb?
Pri našej prvej schôdzke v ES sme mali len približnú predstavu o dome. Niečo iné je vidieť domy zvonka a vyberať podľa tvaru a niečo iné potom nakreslené dispozície vnútorného priestoru s konkrétnymi rozmermi izieb. Vybrali sme si nakoniec z ponuky ES dom s názvom Ekonomik N7. Chceli sme ale zväčšiť izby a trochu inak ich rozmiestniť.

Ekonomické stavby ponúkajú klientom vybavenie stavebného povolenia zadarmo, využili ste túto službu?
To bola tiež jedna z vecí, prečo nás ponuka firmy tak zaujala. Aj keď pracujem v administratíve, túto možnosť som rád uvítal. Ušetrený čas, kedy za nás po úradoch chodil niekto iný, sme radšej venovali deťom a našim koníčkom.

Ako ste financovali stavbu domu?
Veľkú časť nákladov pokryl hypotekárny úver. Finančný analytik ES nám pomohol zorientovať sa v ponuke hypoték a predstavil nám finančné programy Ekonomických stavieb. Tie sú vytvorené presne na mieru pre rôzne varianty financovania stavby. My sme si vybrali program „Nulová hotovosť“ a s odstupom času vidíme, že sme sa rozhodli správne.

Cena uvedená v rozpočte je v ES pevná a záväzná. Bolo príjemné mať takúto istotu?
Samozrejme, že áno. Spoliehali sme sa na to, že nebudeme musieť v priebehu stavby zháňať ďalšie peniaze. Bolo upokojujúce vedieť, koľko presne bude náš nový dom stáť, a že sa konečná cena nebude navyšovať.

Sledovali ste stavbu domu aj častejšie ako len na plánovanom odovzdávaní jednotlivých etáp?
Veľmi sme sa na nové bývanie tešili, a pretože dedina, kde teraz bývame, nie je ďaleko od mesta, často sme sa chodili pozerať, ako náš dom rastie. Máme celý rad fotografií z priebehu stavby.

Našiel si už každý člen rodiny v novom dome svoje obľúbené miestečko?
Deti sú nadšené z vlastných izieb. Všetci máme konečne súkromie, o ktorom sme snívali. A tým najkrajším je naša záhrada. Už sa tešíme na jar, kedy budeme môcť začať s úpravami chodníkov a trávnika. Dohodli sme sa tiež, že si zaobstaráme domáceho miláčika. Máme tu všetko, čo nám v meste chýbalo.

Ekonomik N7 4+1 72,8 108,3 YTONG 375 Bramac
koberec plastové prefarbené oceľová zárubňa + fóliované dvere elektrický kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby referencie


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek