Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Pozitívna zmena

Navštívili sme krásny dom, ktorý by nevznikol bez súhry niekoľkých náhod a v dnešnej dobe možno trochu netradičného, ale určite úspešne zrealizovaného priania jeho majiteľa, postaviť si dom uprostred staršej zástavby. Radi sme prijali pozvanie pani domu a o tejto zaujímavej stavbe sa s ňou porozprávali.

Čo Vás priviedlo na myšlienku postaviť si vlastný dom?
Mať vlastný dom bolo už dávno mojím snom, pretože som prakticky celý život bývala v paneláku a celú tú dobu som premýšľala, ako vyriešiť aspoň vlastnú záhradu. Niekoľko rokov sme v našom okolí hľadali vhodný pozemok alebo starší dom na predaj a úplnou náhodou sa nám podarilo tento problém vyriešiť a to rovno oproti domu mojich rodičov, kde bývala staršia pani. Dohodli sme sa na využívaní jej pozemku s tým, že majiteľka bude v pôvodnom dome bývať desať rokov a my tak budeme mať vlastnú záhradu. Pôvodne sme boli nadšení, ale postupne spolu s dochádzaním cez celé mesto a s túžbou po vlastnom dome, sme začali premýšľať aj o stavbe vlastného domu.

Ako ste sa dozvedeli o ES?
Počas hľadania a získavania informácií o stavebných spoločnostiach sme našli inzerát ES v niektorom z odborných časopisov o bývaní, v ktorom boli ponúkané možnosti a podmienky, za ktorých je možné s touto spoločnosťou začať stavbu vlastného domu.

Prečo ste sa rozhodli práve pre túto stavebnú spoločnosť?
Bolo to predovšetkým z finančných dôvodov, pre ponúkané služby ES súvisiace s financovaním stavby a samozrejme pre komplexnosť ponúkaných služieb pri vybavovaní administratívnych záležitostí spojených so získaním stavebného povolenia, pretože pri našom pracovnom vyťažení by to bolo veľmi problematické.

Takže hlavným dôvodom Vášho rozhodnutia bola pomoc ES pri financovaní stavby?
Áno. ES nám pomohli s vybavením hypotekárneho úveru. Mohli by ste nám zhruba priblížiť vlastný priebeh stavby?
Stavba ako taká začala na jeseň jedného roka a v novembri nasledujúceho roka bola stavba odovzdaná a skolaudovaná. Termín dokončenia sa posunul kvôli financiám, kedy boli problémy napr. s odhadom nehnuteľnosti, schválením podkladov pre banku, aby sme mohli čerpať úver, takže došlo k zastaveniu stavby a čakali sme na vybavenie týchto záležitostí.

Projekt domu je vyslovene typový alebo ste mali nejaké vlastné priania a úpravy?
Je to typový dom z katalógu spoločnosti s našimi menšími úpravami predovšetkým v podkroví, kde vznikla jedna izba navyše a na prízemí je odstránená jedna priečka medzi priestorom kuchyne a obývacou časťou, kde sme tiež umiestnili krbovú piecku.

Podarilo sa tieto úpravy zrealizovať k Vašej spokojnosti?
Áno. Prízemie sa odstránením priečky presvetlilo a ja som si mohla nechať vyrobiť kuchyňu presne podľa mojich predstáv. A obaja synovia teraz majú svoje vlastné izby.

Máte z pohľadu zákazníka nejaké pripomienky ako k administratívnej práci, tak ku kvalite stavebných prác?
Problémy sa asi ako aj na každej inej stavbe vyskytli. Dá sa povedať, že išlo skôr o kvalitu a prístup jednotlivých ľudí, ktorí sa priamo zaoberali stavbou domu, čo je problémom v akejkoľvek oblasti, niekto je jednoducho lepší a niekto horší. Vždy sa ale všetko s pomocou nášho manažéra stavby, ale aj iných zamestnancov ES podarilo vyriešiť k našej spokojnosti.

Ako ste spokojní s bývaním v novom dome?
Sme veľmi radi, že sme to spolu s ES dotiahli do úspešného konca. Keďže som v mladosti bývala s rodičmi na rovnakom mieste, vlastne som sa vrátila medzi pôvodných obyvateľov, s ktorými sa poznáme a umiestnenie domu úplne zodpovedá aj našim predstavám, pretože sme vôbec netúžili po dome v dnes tak populárnych satelitných oblastiach. Sme tu veľmi spokojní a hlavne máme pocit, akoby sme tu boli odjakživa. Už sa tešíme na leto, kedy budeme môcť naplno využívať aj okolie domu a pripravený bazén. Keď sme sa nasťahovali, často sa nám stávalo, že autá, ktoré prešli okolo nášho domu, zastavili a vrátili sa späť, dokonca sa aj manžela ľudia pýtali, ktorá spoločnosť nám dom postavila.

Petra
5+1+G 88 124 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + dyhované dvere plynový kotol


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek