Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby referencie

Systém služieb ako záchranná sieť

Navštívili sme útulný domček, do ktorého nás pozval pán Roman so svojou rodinou. Hneď za dverami cítiť vôňu čerstvo uvarenej kávy a zo stien domu sála rodinná pohoda. Pán majiteľ nás srdečne pozýva ďalej, aby sme si dom prezreli.

Čo Vás prinútilo premýšľať nad obstaraním si vlastného domu?
Tejto myšlienke predchádzala dosť dlhá história. Pôvodne sme bývali v obecnom byte 2+1. Bol to útulný byt, ale mal jednu zásadnú nevýhodu. Museli sme každodenne dochádzať do zamestnania, ktoré bolo vzdialené cez 170 kilometrov, a to pre nás bolo neúnosné. Nezostávalo teda nič iné, ako začať rozmýšľať nad niečím vlastným.

Aké boli Vaše predstavy o spolupráci so stavebnou spoločnosťou a o samotnej realizácii domu?
Požiadaviek na stavebnú spoločnosť bolo veľa. Predstavovali sme si, že budeme bývať, čo najrýchlejšie, za čo možno najvýhodnejších finančných podmienok a hlavne kvalitne. Nemali sme vôbec poňatia, čo všetko je potrebné okolo stavby domu zariadiť, a preto sme tiež chceli nájsť niekoho, kto nám dokáže ochotne poradiť a v najlepšom prípade aj väčšinu vecí zariadiť za nás, či už sa to týkalo finančnej stránky, či vybavovania dokumentov.

Bolo ťažké takú stavebnú firmu nájsť?
Pre nás, ako úplných laikov v obore stavebníctva to naozaj bolo trochu zložité. Človek by rád vybral naozaj správne, ale veľmi ťažko sa rozlišujú sľuby a lákadlá stavebných spoločností od reálnej spolupráce, keď ste sa nikdy predtým s danou stavebnou firmou nestretli. Skutočne dlhý čas sme teda strávili hľadaním, prejednávaním a komunikáciou so zástupcami rôznych stavebných firiem. Príliš sme pri výbere nespoliehali na referencie, či odporúčania známych. Chceli sme sa rozhodnúť s čistou hlavou.

Prečo ste sa rozhodli pre Ekonomické stavby?
Snažili sme sa zozbierať čo najviac informácií o stavebných firmách, medzi ktorými boli aj Ekonomické stavby. Pravdou je, že čo sa týka ponuky sprievodných služieb pri samotnej realizácii domu, boli Ekonomické stavby trošku vpredu oproti ostatným. Nechceli sme sa ale nechať ukolísať horibilnými ponukami a išli sme na pobočku osobne. Príjemne nás prekvapilo prostredie, do ktorého sme prišli a aj ústretovosť zamestnancov. Schôdzka bola naozaj na úrovni a urobila na nás veľký dojem. Zástupca ES nám vysvetlil systém, akým realizácia domu prebieha, a my sme si všetko mohli doma v pokoji premyslieť. Odchádzali sme ale s pocitom, že sieť poskytovaných služieb je taká rozmanitá a variabilná, že funguje doslova ako záchranná sieť, z ktorej nie je možné vypadnúť, ak nastane akýkoľvek problém. To bol ten zásadný dôvod, prečo sme sa rozhodli ES dôverovať.

Splnili Ekonomické stavby Vaše očakávania a do akej miery tá pomyselná „záchranná sieť“ fungovala?
Do celej spolupráce sme vstupovali s obavami, aj napriek tomu, že sme mali takmer dokonale preštudované všetky materiály ohľadom výstavby. Tomu sa asi človek nemôže ubrániť, keď sa pustí do tak veľkého projektu. Deň za dňom sme ale získavali presvedčenie, že sme si lepšiu firmu nemohli želať. Každú našu neistotu dokázali odborníci v ES zažehnať adekvátnym riešením. Či už sme si nevedeli rady s financovaním, výberom materiálov, alebo komunikáciou s úradmi, vždy sme sa stretli zo strany ES s ústretovosťou a návrhmi, ako situáciu vyriešiť k našej spokojnosti.

Mali ste konkrétnu predstavu, ako by mal Váš dom vyzerať? Podarilo sa dom tak aj realizovať?
Mali sme určité požiadavky, ktoré sme si presadili ako v projekte, tak aj pri stavbe domu. Keď sme sa počas stavby rozhodli niečo zmeniť, v zásade nebol nikdy problém to uskutočniť. Všetko sme dôkladne konzultovali s naším manažérom stavby, ktorý sa nám snažil vyjsť maximálne v ústrety.

Ako sa Vám teraz býva s pocitom, že ste konečne vo svojom?
Pokiaľ by sme to mali vyjadriť jedným slovom, zrejme by to bolo – nádhera. Asi by sme nedokázali vybrať v dome miesto, kde sa cítime najlepšie. Dom sme si zariadili tak, že má každá miestnosť svoje čaro a je nám tu veľmi dobre. Všetko je umocnené práve tým pocitom, že je bývanie naše. Náš dom do našej rodiny určite priniesol viac pokoja a pohody, ako sme prežívali v nevyhovujúcich podmienkach školského bytu.

Ekonomik N7 4+1 63 96 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová
plastová prefarbená oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomicke stavby referencie


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek