Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ucelená ponuka stavby domu od spoločnosti ES

Asi iba ťažko by sme  v súčasnej dobe hľadali v Čechách  lokalitu, kde nerastú nové rodinné domy. Výnimkou nie je ani najsevernejší výbežok republiky, Šluknov. Na návštevu do svojho nového domova nás  pozvali Jiří a Jarmila.

Sme vo vnútri príjemného domu s veľkým obývacím priestorom, kuchynským kútom, kde musí byť radosť variť a s tromi ďalšími izbami. Ako ste vlastne bývali predtým než ste si postavili tento dom?
Úplne pôvodne sme bývali v panelákovom byte. Potom, kúsok odtiaľto, mesto postavilo pár bytových jednotiek v skutočne upravenom prostredí. Miestni tomu hovoria Beverly Hills a nám sa tam pošťastilo získať nové bývanie. Bolo tam skutočne pekné bývanie, povedal by som - vo švédskom štýle. S postupom času ako deti dorastali, sme sa ale stále viac stretávali so skutočnosťou, že za stenou bývajú ešte iní ľudia. Taktiež nám začala chýbať možnosť mať záhradku, preto sme sa nakoniec rozhodli postaviť si vlastný dom.

Už vtedy padlo rozhodnutie využiť ponuku na základe skúseností Ekonomických stavieb?
Hneď ako sme sa  rozhodli, že budeme stavať, začali sme chodiť po rôznych veľtrhoch a do vzorových domoch. To nám zabralo takmer celú jednu sezónu a precestovali sme skoro celú republiku. Urobili sme si vlastný názor a vedeli tak, čo vlastne hľadáme – ucelenú ponuku stavby domu od stavebnej spoločnosti. Jedinou firmou, ktorá nám poskytla všetko od vybavenia stavebného povolenia cez rokovanie s úradmi, boli práve Ekonomické stavby, a to nás zaujalo. Jediná vec, ktorú sme museli mať, bol vlastný stavebný pozemok a 6000,- Euro. To pre nás nebolo nesplniteľné a tak bolo rozhodnuté.

Mali ste nejakú predstavu o tom, ako bude Váš dom vyzerať alebo ste sa rozhodovali až pri výbere projektu?
Vybrali sme si z typizovaných projektov, ktoré sa nám páčili a spolu s projektantom sme urobili zopár zmien. Napríklad sme posunuli schodište a arkier. Hneď tu na začiatku spolupráce sme zistili v diskusii Ekonomické stavby sú ľudia na správnom mieste.

Môžete sa takto pochvalne vyjadriť aj o ďalších prácach na Vašom dome?
Keď bol projekt hotový podľa našich želaní, skúsenosti Ekonomické stavby spustili stavbu domu. Základová doska, hrubá stavba, krov … Všetko prebiehalo podľa dohodnutého harmonogramu. Aj keď zo začiatku som sa trošku sťažoval napríklad na rýchlosť prác, ale dnes už viem, ako to na stavbe chodí. Na žiadne skutočné zásadné zadrhnutie si nespomínam. Snáď iba na nejaké drobnosti pri čerpaní úveru, to je však asi bežná vec.

Ako teraz, s odstupom siedmych mesiacov, hodnotíte priebeh stavby a všetky služby? Keby som bol Váš známy, ktorý sa rozhoduje komu zverí výstavbu svojho domu, odporučili by ste mi na základe recenzie Ekonomické stavby?
Moja sestra chce taktiež stavať vlastný dom a už dnes vieme, že to bude s Ekonomickými stavbami. Myslím, že firmu Ekonomické stavby by som odporučil komukoľvek.

Ďakujeme Vám za skúsenosti Ekonomické stavby.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek