Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Všade dobre, ale nie je nad bývanie vo vlastnom dome

Táto parafrázovaná veta môže asi najlepšie vyjadriť pocity pani Aleny, ktorá sebe aj svojej rodine splnila stavbou vlastného domu najväčšie prianie. Navštívili sme preto ich dom, aby nám pani Alena vyrozprávala, ako prebiehalo plnenie jej priania. Ako hovorí: „Rozhodnutie to nie je vôbec jednoduché, ale výsledok stojí za to.“

Čo Vás viedlo k stavbe vlastného domu?
Pôvodne sme bývali na sídlisku v paneláku, ale bývanie v meste sa nám nepáčilo. Chceli sme zmeniť prostredie, mať viac pokoja a súkromia. Vlastný dom bol naším veľkým prianím, ktoré sme si chceli splniť.

Rozhodli ste sa teda pre dom na kľúč. Premýšľali ste aj nad tým, že sa sami zapojíte do stavby?
Samozrejme. Bola to pre nás určitá forma sebarealizácie. Ale do stavby celého domu určite nie. Na to by sme nemali dosť času ani odbornosti. Sami sme sa chceli pustiť až do záverečných prác. Položenie podláh, maľovka, obloženie kúpeľne – to všetko už bolo v našej réžii.

Bolo pre Vás ťažké nájsť profesionálnu a dôveryhodnú stavebnú spoločnosť? Podľa čoho ste si vyberali?
Najskôr sme si len tak prezerali ponuky domov rôznych spoločností. Rozhodujúce pre nás boli 3 kritériá: veľkosť domu, dispozícia a cena. V jednom odbornom časopise sme narazili aj na domy Ekonomických stavieb. Jeden z ich projektov výrazne zodpovedal našim predstavám. Dohodli sme si preto v ES informačnú schôdzku, aby sme sa dozvedeli viac a po schôdzke sme už ďalej nehľadali.

Podľa Vami zadaných kritérií ste teda mali projekt vybratý už na začiatku. Neoslovil Vás ešte aj iný typ domu?
Pri výbere domu u nás dosť zohral rolu stavebný pozemok, ktorý nebol úplne ideálny. Boli sme nútení zvoliť typ domu, ktorý bude vhodný na náš pozemok. Po konzultácii s odborníkmi Ekonomických stavieb sme sa teda len utvrdili v tom, že naša voľba bola správna.

Ako prebiehalo financovanie Vášho domu? Využili ste aj niektorú z ponúk financovania Ekonomických stavieb?
Nebolo potrebné využiť ponuku financovania ES. Stavbu sme čiastočne hradili z vlastných zdrojov a o zvyšok sa postarala hypotéka.

Pracovne ste veľmi vyťažení. Uvítali ste teda vybavenie stavebného povolenia zadarmo, ktoré Ekonomické stavby poskytujú?
Bolo to pre nás samozrejme príjemné. Dôvodom nebol len nedostatok času na behanie po úradoch, ale tiež málo skúseností. Obávali sme sa, aby sme v tomto smere niečo nezanedbali.

Vedeli ste hneď na začiatku napríklad aký typ obvodového muriva, alebo aký druh strechy, budete chcieť na svojom dome, alebo ste si nechali kompletne poradiť od našich odborníkov v Ekonomických stavbách?
Pri spracovaní detailného rozpočtu sme už mali jasno v základných otázkach týkajúcich sa muriva, strechy, okien, omietky. Tieto veci sme určili prakticky už v prvopočiatku, pri výbere typu domu.

Navštevovali ste stavbu domu aj mimo plánované odovzdanie jednotlivých etáp?
Stavbu sme sledovali priebežne. Chceli sme mať prehľad a prípadné nedostatky sme tak mohli riešiť čo najrýchlejšie. Mali sme zabezpečený aj nezávislý stavebný dozor, ktorý bol nápomocný hlavne po odbornej stránke.

Nové bývanie Vám určite prináša aj nové záľuby, ale aj väčšie pohodlie, ako ste mali v pôvodnom bývaní...
Rodinný dom nám priniesol väčší pokoj a súkromie, pohodlie a viac miesta pre každého člena našej rodiny. Veľkou záľubou sa stala aj záhrada, ktorá je pre nás miestom oddychu a relaxácie.

Ekonomik N7-10 4+1 79,5 140 POROTHERM Bramac plávajúca laminátová
drevené euro
oceľová zárubňa + fóliované dvere
plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomické stavby referencie


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek