Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby referencie

Ekonomické stavby skúsenosti

Ekonomické stavby referencie

Zvládla som to sama

Navštívili sme malebnú dedinku, aby sme sa presvedčili, ako sa po pár mesiacoch býva v novom dome pani Šourkovej. Pozvala nás do svojho bungalovu a priblížila nám jej cestu za vysnívaným domom.

Bol rodinný dom Vaším dlhoročným snom, alebo to pre Vás bol len jeden z variantov, ako vyriešiť svoje bývanie?
Kto by nesníval o vlastnom dome? Niektoré sny sa nám ale zdajú nesplniteľné. Podobné to bolo aj u mňa. Často som si predstavovala, aké by to bolo žiť vo vlastnom dome, ale vždy mi tieto predstavy pripadali nedosiahnuteľné. Jedného dňa sa ale rodičia rozhodli, odkázať mi časť svojej záhrady a to bolo pre mňa impulzom. Vedela som, že práve v tom okamihu sa mi otvára jedinečná príležitosť, ako si splniť svoj sen. Neváhala som a pustila som sa do plánovania.

Nestáva sa často, že by sa do výstavby domu pustila sama žena. Nemali ste obavy, či to všetko zvládnete?
Pravdou je, že som sa doma nestretla s kladnými reakciami, keď som oznámila, že sa pustím do stavby domu. Moji dvaja synovia sa k môjmu rozhodnutiu postavili skôr negatívne, takže bolo jasné, že s ich pomocou nemôžem veľmi počítať. Napriek tomu ma to neodradilo. V dnešnej dobe nie je problém nechať si postaviť dom na kľúč a to pre mňa bolo rozhodujúce. Uvažovala som aj nad drevostavbou, ale všetky spoločnosti, ktoré som si našla, vyžadovali vlastnú prípravu staveniska. Rovnako tiež neposkytovali takmer žiadne služby okrem samotnej výstavby domu. Sama by som to nezvládla, a preto som si vybrala klasické prevedenie domu.

Prečo ste si vybrali Ekonomické stavby je takmer jasné. Ako ste narazili na túto spoločnosť?
Ekonomické stavby som mala v podvedomí už dlhší čas a to z reklamy v jednom časopise. Práve táto spoločnosť ponúkala všetko, čo som očakávala od stavebnej firmy, ktorá postaví môj dom. Kompletné služby od naplánovania stavby, cez komunikáciu s úradmi a bankou, až po samotnú výstavbu, splnili moje predstavy.

Aké boli Vaše predstavy o budúcom dome?
Obidvoch synov mám už dospelých a z rodinného hniezda už vyleteli. Nepremýšľala som nad veľkým domom. Moje predstavy od začiatku smerovali k menšiemu bungalovu. Typ domu som tiež vyberala s ohľadom na veľkosť pozemku a charakter ostatných budov v okolí. Ďalším kritériom bola aj cena domu. Po predložení mojich požiadaviek sme s odborníkmi v ES vybrali dom Katka.
 
Akým spôsobom ste riešili finančnú stránku veci?
Vďaka Ekonomickým stavbám som mohla začať v podstate s nulovou hotovosťou. Dohodli sme sa, že časť stavby uhradím z finančných prostriedkov získaných predajom môjho bytu a zvyšok budeme riešiť hypotekárnym úverom. Vzhľadom k tomu, že sa v tejto problematike príliš neorientujem, veľmi som ocenila pomoc ES pri výbere najvýhodnejšej hypotéky a jej vybavením.

Aké bolo spolupracovať so zástupcami Ekonomických stavieb v priebehu plánovania stavby a jej samotnej realizácie?
Musím povedať, že som využila služby ES, ako sa len dalo (smiech). Ako som už povedala, v stavbe domu sa nevyznám, a preto som sa zverila do rúk odborníkov a s nadšením som počúvala ich rady a skúsenosti. Pri spracovaní detailného rozpočtu sme hľadali zlatú strednú cestu medzi kvalitou domu, dispozíciou a mojimi finančnými možnosťami a to sa nám myslím podarilo výborne. Pri samotnej realizácii domu som nemusela riešiť žiadny zásadný problém. Vzhľadom na to, že moji rodičia bývajú na tom istom pozemku, mali sme celú výstavbu ako na dlani. a tým aj dostatočný prehľad o tom, čo sa na stavenisku deje.

Na záver sa Vás ešte opýtam. Nenapadlo Vás, že by ste sa predsa len radšej vrátili naspäť do pôvodného bytu?
Život v byte mi vôbec nechýba. Môj krásny domček by som už nevymenila ani za nič. Je zvláštne, ako rýchlo som si zvykla na dom. Mám pocit, akoby som tu už žila roky. Mám pokoj od hlučných susedov a tiež dostatok súkromia. Keď sa mi podarí zveľadiť záhradku podľa mojich predstáv, budem už úplne spokojná.

Katka
3+KK
91
73
YTONG 375 Lambda
Bramac
keramická dlažba plastové prefarbené oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za Ekonomicke stavby referencie


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek